SOS namuose!

  • Kartais manoma, kad psichoaktyviųjų medžiagų paaugliai gauna tik iš draugų ar nepažįstamų narkotikų platintojų. Pasirodo, toli keliauti nebūtina. Jūsų vaikas svaigintis gali ir namuose buityje naudojamomis cheminėmis medžiagomis.
  • Tai įvairios lakios medžiagos: aerozoliai (pavyzdžiui, dėmių išėmėjas), klijai, lakai, skiedikliai, dezodorantai, benzinas. Kelis kartus giliai jų įkvėpus, smegenys patiria deguonies „badą“, todėl apsvaigstama. Galima ir apsinuodyti. Tuomet svaigsta galva, silpna, pykina, norisi vemti. Gali išsivystyti priklausomybė.
  • Ne mažiau pavojingi, jei netinkamai vartojami, yra ir raminamieji, migdomieji vaistai, antidepresantai. Jie sukelia mieguistumą, mažina įtampą, nerimą, svaigina panašiai kaip alkoholis. Suvartojus didesnę dozę, prasideda haliucinacijos, prarandama sąmonė. Labai pavojinga, jei paauglys sugalvoja vaistus vartoti kartu su alkoholiu. Tuomet poveikis sustiprėja ir tampa sunkiai prognozuojamas. Vartojant ilgiau, atsiranda priklausomybė. Tuomet vaikui gali pasireikšti depresija, neprognozuojamo, agresyvaus elgesio priepuoliai.
  • Esant priklausomybei ir nustojus vartoti visas šias medžiagas, paaugliui gali kilti didelė baimė, nerimas, panika, gali prasidėti traukuliai ar haliucinacijos, kilti minčių apie savižudybę.