Pirma tėvų reakcija labai svarbi

  • Stiprios tėvų emocijos. Žinia, kad jūsų vaikas išbando ar vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, gali būti netikėta. Tuomet kyla daug emocijų, kurios Jus gali pastūmėti ką nors kaltinti, atstumti vaiką ar rėkti.
  • Svarbu susivaldyti. Tėvams reikėtų pastebėti intensyvias savo emocijas ar impulsą staiga ką nors daryti. Pirmiausia prisėskite, keletą kartų ramiai, giliai įkvėpkite ir sau pasakykite: „Nepanikuok“. Galbūt viskas ne taip blogai, kaip atrodo.
  • Imtis veiksmų geriau nurimus. Tuomet bus lengviau kalbėtis su vaiku ir valdyti pokalbį taip, kad jis nevirstų kaltinimais, tardymu ar prievartos naudojimu. Tik kalbėdamiesi ir kartu ieškodami sprendimų galėsite padėti savo vaikui, o jis tai labiau priims.
  • Neatidėliokite. Kartais gali apimti didelis nerimas ir pasimetimas. Iš nežinojimo, ką daryti, tėvai atidėlioja svarbius sprendimus. Jei paauglys pradėjo vartoti svaigiąsias medžiagas ankstyvame amžiuje, didelė rizika, kad jis ir toliau tai darys, kol jo nesustabdysite. Kuo anksčiau sustabdome, tuo lengviau paaugliui pavyks atsisakyti žalingo įpročio.