Pavojai ne tik skystyje, bet ir garuose

E. cigarečių garai skiriasi nuo įprastoms cigaretėms būdingų dūmų, juose nėra dervų. Bet kaip ir cigarečių dūmuose, e. cigarečių garuo­se yra kietųjų dalelių.

E. cigarečių skystyje randami nedideli kiekiai kenksmingų medžiagų, pvz., sidabro, geležies, aliuminio, silikato, alavo, chromo bei nikelio dalelių. Pagal Tarptautinę vėžio tyrimų agentūrą, nikelis yra klasifikuojamas kaip I klasės kancerogenas žmonėms. Nikelis taip pat siejamas su lėtiniu bronchitu, sumažėjusia plaučių funkcija ir plaučių vėžiu.

Vis dar mažai žinoma apie išgarinto propilen­glikolio ir glicerolio saugumą, galimą jų kanceroge­ninį poveikį. Aromatinių medžiagų, naudojamų skysčiuose, poveikis kvėpavimo sistemai taip pat nėra galutinai ištirtas, tačiau užfiksuotas toksinis tam tikrų aromatų poveikis, ypač saldžių (diacetilo, acetilo propionilo) ir cinamono aromatų.

Kancerogeninės medžiagos bei įvairūs metalai (alavas, švinas, nikelis, chromas, kadmis) išsiskiria ne tik skystyje, tačiau ir e. cigaretės kaitiklio sistemoje. Šios medžiagos gali būti susijusios su įvairiais kvėpavimo sutrikimais ir ligomis bei plaučių pažeidimais.

Su e. cigarečių vartojimu yra siejami ir įvairūs nelaimingi atsitikimai. Jei įtraukiama per stipriai, į burną gali patekti skysčio, kuriame esantis nikotinas gali būti netyčia nuryjamas ar rezorbuotis per burnos gleivinę. Tai gali sukelti apsinuodijimo simptomus. Pildant ar keičiant e. cigaretės kasetes, skystis gali išsilieti ant rankų. Jei skystyje yra nikotino, jis taip pat gali rezorbuotis per odą. Taip pat galimi e. cigarečių gedimai, kuomet įkaitusi e. cigaretės dalis gali sprogti ir sukelti rimtus nudegimus.

Įkvėptas, prarytas ar tiesioginį kontaktą su oda turintis nikotinas gali būti ypač pavojingas vaikams, jaunimui, nėščiosioms moterims, maitinančioms moterims, sergantiems širdies ligomis bei vyresnio amžiaus asmenims.