Konflikto metu elkitės taip, kaip norite išmokyti paauglį
Tėvų elgesio įtaka. Mažai rasime tėvų, kurie nenorėtų, kad jų atžala gerbtų juos ir kitus žmones, gebėtų išklausyti, valdytų emocijas ir kartu pastovėtų už save, kai reikia. Vaikai labai daug išmoksta šeimoje. Taigi vaiko elgesys ir bendravimas tėvams yra lyg veidrodis: jie rodo, ką mato šeimoje. Tėvams kartais tai labai sunku pripažinti. Tačiau tai pripažinę žengsite labai svarbų žingsnį teigiamų pokyčių link.
Svarbu nesukelti pasipriešinimo. Konflikto metu daugeliui nesvetimas noras pakeisti kitą: jo požiūrį, žodžius ar elgesį. Neretai tai darome tiesiogiai reikalaudami paauglio: „baik atsikalbinėti”, „negalima šitaip galvoti”, „tu klysti, taip nėra”, „privalai mus gerbti”. Ir kokios gi reakcijos dažnai sulaukiame? Ogi pasipriešinimo! Jis gali būti garsus, kai paauglys dar labiau pyksta, kelia balsą ir nesiklauso. Gali būti ir tylus pasipriešinimas, kai nustoja kalbėtis ir užsidaro kambaryje.
Bendraukite taip, kaip norite, kad bendrautų su jumis. Taigi kaskart, kai jaučiate, kad konfliktas su sūnumi ar dukra įstrigo, atkreipkite dėmesį ne tik į jo ar jos elgesį, bet ir į savo. Jeigu jaučiatės neišklausytas ir norite būti išgirstas, pirma išklausykite paauglį iki galo (be pertraukinėjimų ir nurodymų). Tuomet didėja tikimybė, kad jūsų atžala pamažu išmoks pagarbiai reikšti savo norus ir konstruktyviai ginčytis.