Kas iš tiesų padeda: pirmiausiai reikia pasirūpinti savimi

  • Pirmiausiai – dėmesys sau. Jei esate skridę lėktuvu, tikrai prisiminsite saugumo instruktažo metu duodamą nurodymą: ištikus nelaimei, deguonies kaukę pirmiausiai reikia užsidėti sau, o tik po to uždėti ją savo vaikui. Jei kažkas nutiks jums, nebus kam pasirūpinti ir jūsų vaiku. Ši taisyklė tinka ir paprastose gyvenimo situacijose: kai patiriate stresą, jaučiatės išsekę, pirmiausiai skirkite dėmesio sau, kad atsigautumėte patys. Tik tada būsite pajėgūs pasirūpinti savo vaikais.
  • Pasirūpinimo savimi būdų yra daug. Tai gali būti nuo penkių ar dešimties minučių trukmės papildomos pertraukėlės įtemptą dieną iki seniai užtarnautų bent trumpų atostogų. Visgi efektyviausi streso mažinimo būdai yra paprasti, atima nedaug laiko ir dėl to gali būti pritaikomi kasdien.
  • Genialumas dažnai slypi paprastume. Miegas stipriai susijęs su patiriamo streso lygiu. Pvz., miegant 5 paras tik po 5 valandas, darosi sunku susikaupti, atsiminti, priimti sprendimus, kasdienius sunkumus pradedame matyti kaip sudėtingesnius, todėl auga ir streso lygis. Pridėjus bent 60 – 90 minučių miego kasdien, iškart mažėja nuotaikų svyravimai, įtampa, tampame produktyvesni.
  • Skirkite kelias minutes sau. Darbo dienos metu naudinga kelias minutes skirti dėmesio savo kūnui. Tereikia ramiai pastebėti kūno pojūčius nuo kojų, pilvo, nugaros iki pečių, kaklo srities. Pajutę raumenų sustingimą ar įtampą, stabtelkite ties ta vieta, pajudinkite, atpalaiduokite. Kai raumenys atsipalaiduoja, jie nustoja siųsti į smegenis signalus „stresas, stresas“. Tuomet mūsų vidinė apsaugos sistema gali išsijungti.