Būtina riboti. Pediatrai vaikams iki 3 metų ar nors iki 2 metų visai nerekomenduoja duoti į rankas telefono, planšetės ar kompiuterio. Vėliau vaikams iki 5 metų Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja leisti jais naudotis nuo 30 minučių. iki 1 valandos per dieną. Vyresniems negu 5 metų vaikams bendrų sutartų rekomendacijų dar nėra, bet įvairios specialistų (pediatrų, akių ligų gydytojų, psichiatrų) grupės 5–12 metų vaikams rekomenduoja leisti naudotis iki 2 valandų per dieną. Šį laiką reikėtų skaidyti į dvi dalis darant netrumpas pertraukas. Kai kurie specialistai rekomenduoja šį 2 valandų laiką taikyti, kol paaugliui sukaks 18 metų.
Ekranai paaugliui, kai esate namie. Apsvarstykite, ar leisite vaikui naudotis internetu, kai jūsų nėra namie. Jei jam sunku pačiam tai daryti saikingai, geriau išeidami ryte iš namų išjunkite interneto ryšį ir / ar sukurkite slaptažodį (jį dažnai keiskite!), kad grįžęs po pamokų paauglys neskirtų tam viso laiko, kol jūsų nėra. Dienomis, kai nelanko būrelio, naudinga su paaugliu sutarti, kad laiką, kol jūs grįšite iš darbo, jis skirtų namų darbų ruošai.
Tėvų kontrolės programėlės (Parenting controll apps). Tėvams rekomenduojama įdiegti į išmaniuosius įrenginius apsaugines programėles. Bet jau kurį laiką, kol paauglys neišmoks jų pergudrauti ir „nulaužti“, galėsite kontroliuoti jam prieinamą turinį internete.
Mėlynosios šviesos mažinimo programėlės (Blue light filter apps).Svarbu saugoti save ir paauglius nuo ekranų skleidžiamos mėlynosios šviesos, todėl įsigykite papildomas ekranų apsaugos priemones. Taip pat įdiekite programą, kuri pagal paros laiką ir apšvietimą sumažintų išskiriamą mėlynąją šviesą. Naudojant šias priemones, mėlynosios šviesos spinduliavimą galima sumažinti iki 80 procentų.
Reikalinga pagalba. Jei paauglys tampa priklausomas, jis dažnai nesugeba to pripažinti ir nebegali pats kontroliuoti poreikio žaisti ar būti internete. Pasitikrinti, ar jūsų vaikui gresia tokia priklausomybė, galite dalyje TESTAS, pasirinkę antrąją užduotį. Paauglys pats to įveikti nepajėgus, todėl labai svarbu, kad tėvai nuolat padėtų. Gali prireikti ir psichologo pagalbos. Kaip tokiose situacijose kalbėtis su paaugliu ir spręsti nesutarimus, rasite kitoje pamokoje „Konfliktai su paaugliais“.