Faktai, kurie Jus nustebins…

  • Naujienos. Pasaulio sveikatos organizacija nuo 2018 metų priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų įtraukė į psichikos sveikatos sutrikimų sąrašą. Tai liguistas potraukis, užgožiantis kitus gyvenime interesus, santykius ir veiklas. Tėvams siekiant atitraukti paauglį nuo ekrano, jis reaguoja pykčiu, net agresija, o nebūdamas prie jo jaučia nerimą, irzlumą. 2018 metais Prancūzija nacionaliniu mastu priėmė įstatymą, draudžiantį mokyklose naudotis mobiliaisiais telefonais. Jei pertraukų metu vaikų akys įsmigusios į mobilųjį, jų socialiniai gebėjimai silpsta, prastėja klasės mikroklimatas ir akademiniai pasiekimai. Todėl šiuo draudimu norima paskatinti vaikus daugiau tarpusavyje bendrauti gyvai.
  • Kitaip negu suaugusiesiems. Vaikams ir paaugliams nesaikingai naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, kyla didesnis pavojus sveikatai negu suaugusiesiems. Paauglių smegenys sparčiai bręsta, todėl yra jautrios bet kokiai įtakai. Jaunesniame amžiuje kalbant mobiliuoju telefonu spinduliuotė veikia mažesniame plote (nes kūnas mažesnis), todėl ji yra didesnė. Be to, paauglių organizme daugiau vandens, todėl šios bangos veikia stipriau.
  • Refleksas. Mūsų smegenims būdingas orientacinis refleksas. Pajutus ar pamačius staigų judesį, pokytį, tai savaime sumažėja dėmesingumas: instinktyviai nutraukiame, ką darėme, ir atsisukame. Išmaniuosiuose ekranuose gausu nuolat besikeičiančių vaizdų, ryškių spalvų, garsų, todėl niekaip negalime nuo jų atplėšti akių. Paauglio smegenų centrai, atsakingi už savikontrolę ir padedantys laiku stabdyti nereikalingus veiksmus, dar tik formuojasi, todėl tėvai turi padėti savo vaikams ir mokyti saikingai naudotis išmaniaisiais ekranais.