Streso metu viskas vyksta tikslingai. Mūsų kūnas gerai sustyguotas greitai pasirengti ir iššūkiams įveikti. Streso metu vienų organų (pvz., širdies) veikla suintensyvėja, o kitų (pvz., virškinimo) tampa lėtesnė, ir visa tai todėl, kad turėtume daugiau jėgų iššūkiams įveikti. Tik yra viena problema. Organizmas negali ilgai išbūti tokioje parengtyje: tai atima daug energijos ir alina. Todėl svarbu gebėti laiku atpažinti savo įtampą ir ją mažinti.
Pavojingas žaidimas. Kartais žmonės – suaugusieji ir paaugliai – po įtemtos savaitės bando atsipalaiduoti savaitgaliais, vakarėlių metu, ir vartoja nemažus kiekius alkoholio. Ar žinojote: toksikologai pastebi, kad mėgstantys vartoti alkoholį nedažnai, tačiau dideliais kiekiais, stipriai kenkia savo sveikatai (anksti prasideda kepenų cirozė). Taigi ir toks alkoholio vartojimas nėra tinkamas būdas stresui mažinti.
Kuo daugiau kofeino, tuo daugiau streso. Ar žinojote, kad kofeinas „išvaro“ iš organizmo vitaminą B, o jis svarbus nervų sistemą raminančių medžiagų gamybai smegenyse. Be to, pats kofeinas skatina stresą ir nerimą didinančių medžiagų – dopamino, adrenalino, kortizolio – išsiskyrimą. Taigi gerdami daug kavos ar energetinių gėrimų „išgeriate“ ir papildomo streso. O paaugliams kofeino geriau nevartoti visiškai arba vartoti jį itin saikingai.