Faktai, kurie jus nustebins...

  • Streso metu viskas vyksta tikslingai. Mūsų kūnas gerai sustyguotas greitai pasirengti ir iššūkiams įveikti. Streso metu vienų organų (pvz., širdies) veikla suintensyvėja, o kitų (pvz., virškinimo) tampa lėtesnė, ir visa tai todėl, kad turėtume daugiau jėgų iššūkiams įveikti. Tik yra viena problema. Organizmas negali ilgai išbūti tokioje parengtyje: tai atima daug energijos ir alina. Todėl svarbu gebėti laiku atpažinti savo įtampą ir ją mažinti.
  • Pavojingas žaidimas. Kartais žmonės – suaugusieji ir paaugliai – po įtemtos savaitės bando atsipalaiduoti savaitgaliais, vakarėlių metu, ir vartoja nemažus kiekius alkoholio. Ar žinojote: toksikologai pastebi, kad mėgstantys vartoti alkoholį nedažnai, tačiau dideliais kiekiais, stipriai kenkia savo sveikatai (anksti prasideda kepenų cirozė). Taigi ir toks alkoholio vartojimas nėra tinkamas būdas stresui mažinti.
  • Kuo daugiau kofeino, tuo daugiau streso. Ar žinojote, kad kofeinas „išvaro“ iš organizmo vitaminą B, o jis svarbus nervų sistemą raminančių medžiagų gamybai smegenyse. Be to, pats kofeinas skatina stresą ir nerimą didinančių medžiagų – dopamino, adrenalino, kortizolio – išsiskyrimą. Taigi gerdami daug kavos ar energetinių gėrimų „išgeriate“ ir papildomo streso. O paaugliams kofeino geriau nevartoti visiškai arba vartoti jį itin saikingai.