Ar žinote...

  • Tėvų požiūris yra svarbus. Jauni žmonės vartoja psichoaktyviąsias medžiagas dažniau nei bet kurios kitos amžiaus grupės žmonės. Yra tėvų, kurie, stipriai nerimaudami dėl savo vaikų, įprastus paauglystės elgsenos pokyčius klaidingai priskiria šių medžiagų vartojimo požymiams. Kiti tėvai, net ir girdėdami apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo dažnumą jaunimo tarpe bei su tuo susijusią žalą, nekreipia į tai dėmesio; pasak jų, tai vyksta „kitų tėvų vaikams“.
  • Psichoaktyviosios medžiagos – tai ne tik narkotikai (narkotinės ir psichotropinės medžiagos), bet ir alkoholis, tabakas.
  • Kas vyksta smegenyse? Milijardai nervinių ląstelių, sąveikaudamos tarpusavyje, naudoja tam tikrus pagalbininkus – cheminius signalus neurotransmiterius. Nuo jų priklauso visi mūsų kūno procesai: viskas, ką jaučiame, suvokiame, kaip elgiamės. Psichoaktyviosios medžiagos stipriai keičia šių neurotransmiterių darbą, todėl keičiasi ir tai, kaip suvokiame pasaulį, kaip jaučiamės ir elgiamės. Paprastai šie pokyčiai ne į gerą…