Kiekviena šeima skirtinga. Dažnai verda diskusijos apie tai, kas turi didesnę įtaką paaugliams. Dalis tėvų įsitikinę, kad jų atžalai įžengus į paauglystę ir pradėjus maištauti, jie bejėgiai prieš aplinkos (bendraamžių, interneto) įtaką. Atlikti tyrimai psichologams leidžia daryti išvadas, kad tai individualu ir kiekvienoje šeimoje yra kitaip.
Santykiai ir taisyklės – svarbiausia. Emociniai ryšiai santykiuose ir esamos taisyklės – štai, kas lemia išties daug. Šeimose, kur tėvai nuo mažumės gebėjo sukurti aiškias taisykles ir užmegzti su vaikais artimus santykius, paaugliai yra atsparesni išorės įtakai, ne tokie patiklūs.
Paaugliai išorėje ieško to, ko trūksta šeimoje. Šeimose, kur vyrauja paviršutiniškas bendravimas apie buitį, vengiama dalintis asmenine patirtimi, mažai bendrų veiklų, nėra tvirtų emocinių ryšių, paaugliai išgyvena emocinio artumo stygių ir bando jo ieškoti išorėje. Tuomet jie lengviau pasiduoda draugų įtakai. Dažnai tokie paaugliai nepasitiki savimi, todėl yra imlesni viskam, kas padeda sudaryti geresnį įspūdį apie save. Alkoholio ir tabako pramonei pasiekti juos per žiniasklaidą – tik vienas žingsnis.