4. Tiesa, kurią turi žinoti tėvai

Tarp jaunimo gyvuoja daug su kanapių vartojimu susijusių mitų, kurie skatina toliau jas vartoti.

  • Paaugliai neretai tiki, kad kanapes vartoti nepavojinga arba kad tai tik lengvas narkotikas. O tiesa ta, kad kas savaitę kanapes rūkantys 12–17 metų paaugliai 3 kartus dažniau galvoja apie savižudybę negu jų nerūkantys bendraamžiai. Kanapes vartojantys jaunuoliai prasčiau mokosi, linkę elgtis neatsargiai, lengvabūdiškai užsiimti rizikingu seksualiniu elgesiu. Taip pat kyla didesnis pavojus vartoti kitus narkotikus ir susirgti psichikos ligomis.
  • Kartais naiviai tikima, kad kanapės nesukelia priklausomybės. Tačiau tyrimai rodo priešingai. Pastebėta, jei kanapes vartoti pradedama paauglystėje, tikimybė tapti priklausomam išauga iki 25–50 procentų.
  • Pradėjęs rūkyti šią psichoaktyviąją medžiagą, neretas paauglys mano, kad apsiribos tik kanapėmis. Pasirodo, kanapės yra vartus atveriantys narkotikai. Dažnai kanapių vartojimas paskatina išbandyti ir kitus narkotikus, pavyzdžiui, kokainą, LSD, heroiną.
  • Rūkant kanapes patogu tikėti, kad kanapės kelia mažesnį pavojų sveikatai negu tabakas. Realybė kitokia. Kanapės neturi filtro, o dūmai įtraukiami giliau ir ilgiau. Todėl į plaučius įtraukiama 3–5 kartus daugiau dervos negu rūkant tabako cigaretes.