4. Laisvalaikis: ką veikti mūsų vaikams?

Yra daug veiklos rūšių,  kurios paaugliams ne tik įdomios, bet ir gali padėti lengviau atsispirti psichoaktyviosioms medžiagoms.

  • Svarbu skatinti kūrybingumą. Dailė, muzika, teatras, kitokia meninė veikla gali padėti Jūsų vaikui išreikšti save ir paskatinti laisvalaikį leisti įdomiai ir sveikai. Ypač vasarą, kai vaikams atsiranda daug laisvo laiko, svarbu padėti jį praleisti kūrybiškai ir prasmingai.
  • Pastebėta, kad ta veikla, kurią organizuoja ar prižiūri suaugusieji, padeda apsaugoti vaikus nuo įvairių klystkelių. Tai gali būti sporto, technikos, gamtos ar meno būreliai, skautų veikla, dienos ar jaunimo centrai, kuriuose organizuojami įvairūs užsiėmimai.
  • Jau seniai žinoma, kad žmonės, kurie savo noru dažnai padeda kitiems, yra laimingesni. Taigi Jūsų vaikui naudinga užsiimti kokia nors savanoriška veikla. Tai gali būti veikla mokykloje, dienos centruose, senelių namuose, gyvūnų prieglaudose, dalyvavimas emocinę paramą teikiant telefonu ar kitur.
  • Svarbi ir religinė bendruomenė. Jei tai atitinka Jūsų šeimos vertybes, naudinga skatinti vaiką lankytis maldos namuose (bažnyčioje, mečetėje, sinagogoje, cerkvėje) ir dalyvauti kitoje religinėje veikloje.