3. Tai, ko nesitikima, yra žala

Kanapėse randama daugiau negu 400 įvairių cheminių medžiagų, kurios veikia smegenis ir visą kūną, todėl neigiamo jų poveikio jauno žmogaus organizmui – nors vežimu vežk…

  • Apsvaigus nuo kanapių nukenčia gebėjimas priimti apgalvotus sprendimus. Todėl kyla pavojus, kad paauglys gali patekti į pavojingas situacijas: išbandyti kitas psichoaktyviąsias medžiagas, turėti nesaugius ar net per prievartą lytinius santykius ir t. t.
  • Kanapes vartojant ilgesnį laiką vystosi priklausomybė, didėja rizika, kad paauglys pradės piktnaudžiauti ir kitais narkotikais. O kanapių poveikis kartu su kitais narkotikais ar alkoholiu dar sunkiau nuspėjamas.
  • Taip pat tampa sunku atlikti tikslius judesius, sulėtėja reakcija, silpnėja raumenų jėga, didėja apetitas ir svoris, trinka miegas, todėl suprastėja jaunuolio sporto pasiekimai.
  • Dėl sutrikusios koordinacijos ir budrumo apsvaigus nuo kanapių pavojinga vairuoti, nes tampa sunku teisingai įvertinti atstumą ir reaguoti į signalus ir garsus kelyje.
  • Kanapės silpnina atmintį, dėmesingumą, gebėjimą ką nors išmokti, mąstymas tampa miglotas. Būtent dėl to Jūsų vaikas gali neprisiminti, ką šiandien mokėsi mokykloje ar koks yra jo geriausio draugo telefono numeris. Taigi ima prastėti mokymosi rezultatai.
  • Rūkant kanapes neigiamas poveikis plaučiams yra net didesnis negu rūkant tabako cigaretes. Nuolat kanapes rūkančius žmones kamuoja tokie patys kvėpavimo sutrikimai kaip rūkančius tabaką: kosulys, bronchitas, plaučių infekcijos, kyla plaučių vėžio rizika.