3. Ne visi paaugliai svaiginasi!
Jeigu Jūsų atžala nerūko, nevartoja alkoholio, didžiuokitės juo ir palaikykite tokį elgesį.
- Kai kurie paaugliai nori būti geru pavyzdžiu kitiems. Dažniausia jie yra užimti: turi įvairių pomėgių, savanoriauja, lanko būrelius ir turi draugus, nevartojančius psichoaktyviųjų medžiagų. Jie turi ateities planų ir mano, kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas gali pakenkti mokymosi rezultatams, trukdyti pasiekti sėkmę darbe ir gyvenime.
- Paauglius sulaiko ir suaugusiųjų įtaka. Jei jaunuolis žino, kad jo tėvai, artimieji, kiti svarbūs suaugusieji nepritaria tabako, alkoholio, narkotikų vartojimui, bus mažiau linkę juos išbandyti.
- Sulaikyti gali ir baimė. Paauglys gali bijoti teisinių pasekmių. Taip pat gali nerimauti, kad pakenks sveikatai, taps priklausomas ar netekęs kontrolės pridarys dalykų, dėl kurių gailėsis.
- Neigiama pirma patirtis su psichoaktyviosiomis medžiagomis (pavyzdžiui, pavartojęs labai blogai jautėsi) gali atbaidyti nuo tolesnio vartojimo.
- Paaugliai žino kitų būdų, kaip patirti teigiamų įspūdžių, pavyzdžiui, sportuoti, klausytis muzikos, dalyvauti jaunimo veikloje ir kt.