1. Suaugusiųjų mitai apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą

Jei norite padėti vaikui atsispirti psichoaktyviosioms medžiagoms, pirma patys turite peržiūrėti savuosius įsitikinimus ir kai kurių atsisakyti ar juos pakeisti.

  • Mitas. Mūsų vaikui tai tikrai negresia.
    Faktas. Meilė, dėmesys ir palaikymas šeimoje labai sumažina pavojų, kad atžala pradės vartoti psichoaktyviąsias medžiagas. Tačiau paaugliai kartais nori pasmalsauti, patirti aštresnių pojūčių, todėl net ir geroje, darnioje šeimoje gyvenantis paauglys gali susigundyti psichoaktyviosiomis medžiagomis.
  • Mitas. Psichoaktyviosios medžiagos – tai tik nemalonumai ir nelaimės.
    Faktas. Jei vaikui papasakosite tik apie tamsiąją psichoaktyviųjų medžiagų pusę, jam kils įtarimas: tai kodėl žmonės jas vartoja? Reikia pripažinti, kad iš pradžių tabakas, alkoholis ar narkotikai leidžia atsipalaiduoti ir pasilinksminti, o vėliau susiduriama su didelėmis sveikatos ir kitomis problemomis.
  • Mitas. Narkotikai yra skirstomi į „sunkiuosius ir lengvuosius“.
    Faktas. Dažnai žmonės narkotikus skirsto į lengvuosius (kanapės, ekstazis, amfetaminas) ir sunkiuosius (heroinas, kokainas). Tai nėra tiesa. „Lengvi“ narkotikai neegzistuoja. Nuo visų rūšių narkotikų žmogus tampa priklausomas, bet koks narkotikas gali tapti mirties priežastimi.
  • Mitas. Geriau vartoti alkoholį negu vartoti narkotikus.
    Faktas. Kai kurie mokslininkai tvirtina: jei alkoholis būtų išrastas šiandien, būtų iškart uždraustas vartoti. Pasirodo, jis veikia mūsų smegenis ir visą kūną labai panašiai kaip ir kiti narkotikai bei tam tikri vaistai. Be to, nuo alkoholio, kaip ir nuo bet kurio kito narkotiko, išsivysto priklausomybė.