Z kartos vaikai itin priklausomi nuo pagyrimų, jautrūs kritikai, nemėgsta prievartos, ilgų pamokslų ir griežtų taisyklių, apribojimų, jie nori, kad su jais būtų tariamasi, kad suaugusieji bendrautų kaip su sau lygiais. Autoritetu tampa asmuo, pateikęs vaikams žinių, kurių jie negali rasti internete.
Z kartos vaikai vienu metu be didelių pastangų atlieka kelias ar keletą funkcijų: klausosi muzikos, daro namų darbų užduotis, kelia nuotraukas į socialinius tinklus ir valgo traškučius. Kai kuriais atvejais tai yra pranašumas, bet, kai atliekant darbus reikia įsigilinti ir susikaupti, nukenčia kokybė, nes darbas atliekamas paviršutiniškai.
Z kartos vaikai yra daug laisvesni, todėl drąsiai reiškia savo norus, nuomonę, suaugusiems dažnai kelia klausimą „kodėl“, „kam to reikia?“ ar tiesiog be didesnių svarstymų išsako tai, kas yra ant liežuvio galo.
Moksliniai tyrimai rodo, kad daugiau negu 50 proc. paauglių kasdien naudojasi išmaniaisiais įrenginiais, internetu, socialiniais tinklais (penktadalis jų socialiniuose tinkluose lankosi daugiau negu 10 kartų per dieną). Šios aplinkybės daro įtaką Z kartos vaikų asmenybinei raidai, todėl daugeliui jų būdinga
narcisizmas,
dėmesio sutrikimas,
socialinė fobija (jiems gyvas kontaktas, bendravimas ar problemų aiškinimasis kelia didžiulį nerimą, įtampą, baimę),
depresija (dėl naudojimosi socialiniais tinklais, kuriuose kuriama iliuzija, kaip kiti gerai gyvena, kokie yra gražūs ir protingi).