Trūksta laiko? Ar tikrai? Jei gebėsite pasirūpinti savimi ir sumažinti savo asmeninį stresą, tai jau bus gerai. Tačiau jeigu į tai įtrauksite visą šeimą – įtampa ir perdegimas nebegrės. Dažnai atrodo, kad tam nuolat trūksta laiko. Visgi, jei pažiūrėtume atidžiau, kaip atrodo šeimos vakaras po darbo dienos, paaiškėtų daugiau. Neretai kiekvienas šeimos narys leidžia laiką kas sau: kas prie pamokų, kas prie televizoriaus ar su planšete, kas prie viryklės. Stresą mažina šilti tarpusavio santykiai. Kad jie tokie būtų, svarbu daugiau bendrauti, kasdienes veiklas atlikti kartu.
Planuokite laiką šeimoje. Nors ir nedaug lieka laiko po dienos darbų, visgi jį naudokite tikslingai. Todėlšiek tiek daugiau planavimo šeimoje labai praverstų: juk kai ką galima daryti kartu. Kartu gaminti vakarienę bus greičiau, taigi liks laiko stalo žaidimui. Arba, kol gaminama vakarienė, vaikai gali ruošti pamokas. Po to galima išvesti į lauką šunį – visiems kartu! 10–15 minučių pasivaikščiojimo, gryno oro ir pabuvimo kartu visai pakanka visų stresui sumažinti.
Viena valanda tik dviese. Paskirkite per savaitę bent vieną valandą laiko pabūti tik su savo sūnumi ar dukra. Geriau, kad tai būtų reguliarus jūsų laikas, kai veikiate tik tai, kas patinka abiem. Tai nėra laikas mokymosi rezultatams ar neatliktiems namų ruošos darbams aptarti. Šis laikas, skirtas pailsėti ir ryšiui stiprinti, turi būti malonus. Nueikite į kiną ar į kavinę, pasivaikščiokite, pažaiskite ar tiesiog padrybsokite prie televizoriaus. Kitų šeimos narių paprašykite šį laiką gerbti – jis skirtas tik jums abiem. Jeigu turite kelis vaikus, būtina atrasti tokią valandą kartu ir jiems – atskirai nuo kitų. Tai tikrai stebuklingas receptas nuo visų negandų ir streso. Tereikia jo laikytis!