Reklamos agentūros neriasi iš kailio

  • Vaikus reklama veikia kasdien. Alkoholiniai gėrimai reklamuojami žurnaluose, reklaminiuose stenduose, laikraščiuose, plakatuose, konkursų metu, ant drabužių .
  • Nėra dovanų už dyką. Tabaką gaminančios ir parduodančios kompanijos remia sporto varžybas, siekdamos, kad jas pastebėtų didelė jaunų žmonių auditorija. Šios įmonės taip pat dovanoja reklaminius atributus su savo logotipais: kepurėles, marškinėlius, kuprines, taip siekdamos daryti įtaką.
  • Internete reikia būti budriam. Kartais tėvai mano, kad vaikui saugiau praleisti laiką internete nei šlaistytis gatvėmis. Naudodami internetą informacijos rinkimui, bendravimui ar pramogoms, jaunuoliai gali susidurti su narkotines medžiagas reklamuojančiomis žinutėmis. Kai kuriuose internetiniuose puslapiuose šios medžiagos pateikiamos kaip nežalingas laisvalaikio užsiėmimas, lengvinantis bendravimą ar didinantis smegenų galią. Internetu nusipirkti nelegalių narkotinių medžiagų gali būti taip pat lengva, kaip nusipirkti knygą ar drabužį.
  • Nepasiduokite reklamos įtakai. Reklamoje pateikiama informacija gali skatinti nesveiką gyvenimo būdą bei narkotinių medžiagų vartojimą. Mokydami vaiką kritiškai vertinti reklamą ir protingai pasirinkti, jį saugome.