BŪKITE ATIDŪS. Atkreipkite dėmesį, jei namuose iš Jūsų piniginės pradėjo dingti pinigai ar kiti brangūs daiktai. Nelaikykite namuose alkoholio ir tabako gaminių atsargų. Retesniais atvejais Jums gali tekti juos paslėpti ar užrakinti.
NETOLERUOKITE. Jei pastebėsite, kad kažkas namuose dingo, būtinai aptarkite tai su savo vaiku. Parodykite vaikui, kad žinote, kas vyksta Jūsų namuose. Pasakykite, kad vagysčių ar slapukavimo netoleruojate.
STEBĖKITE POKYČIUS. Stebėkite vaiko elgesio ir nuotaikų svyravimus. Nenumokite ranka į jam nebūdingą elgesį. Jei paauglio nuotaikos svyravimai trunka jau kelias savaites, kažkas tikrai gali vykti Jums už nugaros. Tokiu atveju pabandykite pasikalbėti ir išsiaiškinti, kas vyksta.
ELKITĖS ATSAKINGAI. Receptinius vaistus, pavyzdžiui, antidepresantus, raminamuosius, migdomuosius, laikykite saugioje ir slaptoje vietoje. Jie Jūsų vaikui yra stipri psichoaktyvioji medžiaga. Jei vaikas vartoja vaistus skirtus dėmesio stokos ir hiperaktyvumo sutrikimo (ADHD) gydymui, įsitikinkite, kad jis neduoda jų kitiems paaugliams.
SAUGOKITE. Stenkitės saugoti savo vaiką nuo asmenų, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas ar gali jų duoti. Aptarkite su vaiku, kuriose gatvėse ar vietose jam geriau nebūti. Pabrėžkite, kad jis turėtų nebendrauti ir kuo greičiau pasišalinti nuo keistai jį bandančių užkalbinti nepažįstamųjų.
PAŽINKITE. Jau minėjome, kad paaugliai dažnai psichoaktyviųjų medžiagų gauna iš savo draugų. Tad būtų gerai Jums pažinoti draugus, su kuriais Jūsų vaikas leidžia laisvalaikį. Stenkitės neleisti paaugliui bendrauti su draugais, kurie Jums atrodo įtartini, nepatikimi ir galimai darantys neigiamą įtaką.
NIEKADA. Prašomi gatvėje ar prie parduotuvių, niekada nepirkite tabako gaminių ar alkoholinių gėrimų kitiems nepilnamečiams. Reaguokite, jei matote, kad paaugliams šiuos gaminius parduoda. Jei suaugusieji saugos ne tik savo, bet ir kitų vaikus, šiems bus daug mažiau progų paslysti.