PATARIMAI

  1. DOMĖKITĖS. Kuo daugiau žinosite apie jaunimo tarpe populiarias psichoaktyviąsias medžiagas bei jų poveikį ir žalą organizmui, tuo jausitės tvirčiau, kai nuspręsite apie tai pasikalbėti su savo vaiku. Žinios suteiks Jums pasitikėjimo savimi ir bus lengviau suprasti savo atžalą.
  2. NEPERLENKITE LAZDOS. Tėvai nori viso ko geriausio savo vaikui, todėl neretai kelia jam labai aukštus reikalavimus: geri pažymiai, „tinkami“ draugai, perspektyvus universitetas ir pan. Pastebėta, kad vaikai, patiriantys itin didelį tėvų spaudimą, jaučia didelį stresą. Nebepakeldami įtampos ir siekdami atsipalaiduoti, neretai griebiasi ir psichoaktyviųjų medžiagų: nuo tabako iki dar stipriau jų psichiką veikiančių medžiagų.
  3. ATMINKITE. Psichoaktyviosios medžiagos kelia įvairiapusį pavojų paauglio sveikatai, tačiau pavojus yra dvigubas, jei apsvaigus yra vairuojama. Net ir nestipriai apsvaigus sumažėja atidumas, sulėtėja reakcija, sumažėja atsargumo jausmas. Atminkite tai, kai kalbėsite su savo atžala, jeigu jis jau vairuoja dviratį, motorolerį , motociklą ar automobilį.
  4. ŠALIN NAIVUMĄ. Ar manote, kad psichoaktyviosios medžiagos Jūsų vaikui yra nepasiekiamos ir kad vartoti gali tik kitų šeimų vaikai? Tyrimai rodo, kad mus visus nuolat supa netiesioginė „reklama“ apie šias medžiagas. Pavyzdžiui, trečdalyje populiariausių dainų minimas narkotikų, alkoholio ar tabako vartojimas; trečdalyje žinomiausių filmų veikėjai yra girti. Jūs ir Jūsų vaikas negyvenate vakuume. Todėl Jūsų budrumas ir pasiruošimas apie tai kalbėtis yra labai svarbus.
  5. IŠLIKITE TVIRTI. Kartais manoma, kad psichoaktyviosios medžiagos yra žalingos tik tada, kai vartojamos ilgą laiką. Tiesa ta, kad šios medžiagos smegenims siunčia klaidinančius signalus, todėl niekada nežinosi, kaip konkrečiai jos paveiks konkretų asmenį. Gali užtekti pirmo ir vienintelio karto, kai sutriks kvėpavimas ar sustos širdis. Todėl būkite tvirti saugodami vaiką nuo eksperimentavimo su psichoaktyviosiomis medžiagomis.
  6. PERDUOKITE ŽINIĄ. Prie visiems jau žinomų psichoaktyviųjų medžiagų arsenalo kasmet prisideda dešimtys naujų! Nuolat aptinkama dar negirdėtų medžiagų ir jų mišinių, kurių poveikis sveikatai nėra žinomas. Dėl to yra labai sunku iš anksto numatyti jų vartojimo pasekmes. Taigi nekaltas pabandymas „tik vieną kartą“ gali baigtis nežinia kuo. Svarbu, kad perduotumėte šią žinią savo atžalai.