Nenuleiskite rankų

Kodėl gali būti sunku padėti atžalai, vartojančiai psichoaktyviąsias medžiagas? Viena priežasčių ta, kad priklausomybė – visos šeimos liga. Norint padėti paaugliui, pagalbą turi gauti visi šeimos nariai.

  • Tėvams svarbu pripažinti, kad tabako, alkoholio ar narkotikų vartojimas veda į priklausomybę. Tai liga, kurią reikia gydyti. Atminkite: priklausomybė yra ne tik vartojančio asmens problema, bet ir visos šeimos. Vertėtų suklusti, jei niekaip nepavyksta padėti savo atžalai atsisakyti žalingo įpročio. Tai gali būti ženklas, kad būtent šeimos narių santykiuose slypi priežastys, skatinančios paauglį toliau vartoti psichoaktyviąsias medžiagas.
  • Kai atžala nuolat svaiginasi, kenčia visi šeimos nariai. Paauglys tolsta nuo artimųjų, juos skaudina, su juo sunku susikalbėti, pasitikėti. Tėvams pikta, liūdna. Jie gali jaustis kalti, kad atžala pradėjo vartoti kvaišalus, ir bejėgiai, nes nepavyksta išspręsti problemos. Neretai bandantys padėti vartojančiajam, jaučiasi blogiau negu tas, kuris svaiginasi.
  • Pagalbos gali reikėti ne tik Jūsų vaikui, bet ir visai šeimai. Psichologo ar socialinio darbuotojo pagalbą šeimai galima gauti savo miesto ar rajono vaikų dienos centre, psichikos sveikatos centruose, priklausomybių centruose, bendruomenėse, teikiančiose pagalbą priklausomiems asmenims.