Kur kreiptis pagalbos, jei vaikas piktnaudžiauja vaistais ar jais apsinuodijo?

Vaikui apsinuodijus vaistais būtina kviesti greitąją pagalbą ar nuvežti vaiką į artimiausią sveikatos priežiūros įstaigą.
Apsinuodijimų informacijos biuras teikia profesionalią pagalbą apsinuodijus telefonu visą parą. Telefono numeris +37052362052, daugiau informacijos www.apsinuodijau.lt.
Pagalba apsinuodijusiems teikiama sveikatos priežiūros įstaigų reanimacijos, toksikologijos skyriuose.
Ambulatorinės paslaugos asmenims (tame tarpe ir vaikams) dėl psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant psichoaktyviąsias medžiagas teikiamos psichikos sveikatos centruose bei Respublikinio priklausomybės ligų centro filialuose. Respublikiniame priklausomybės ligų centre paslaugos nepilnamečiams yra nemokamos ir teikiamos neatskleidžiant asmens tapatybės. Į vaikų ir paauglių psichiatro konsultaciją gali patys registruotis paaugliai nuo 16 m. Jaunesni nei 16 m. registruojami ir laukiami atvykstant su tėvais.
Socialinę ir psichologinę pagalbą vaikams, vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas, teikia savivaldybių pedagoginėse psichologinėse tarnybose dirbantys specialistai, švietimo ir globos įstaigose dirbantys socialiniai pedagogai, psichologai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai.
Kontaktus, kur kreiptis pagalbos, jei vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas, galite rasti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento interneto svetainėje: ntakd.lrv.lt.