Mokykite mąstyti kritiškai. Kad paauglys neimtų aklai mėgdžioti savo bendraamžių ar to, ką mato internete bei reklamose, jam reikalingos tam tikros asmeninės savybės ir gebėjimai. Svarbu mokytis kritiškai mąstyti, t. y. viskuo aklai nesižavėti. Paauglystėje kritinis mąstymas dar tik pradeda formuotis. Čia būtina suaugusiųjų pagalba: skatinti paauglį reikšti savo nuomonę, kviesti diskutuoti, pasverti teigiamas ir neigiamas puses ir galiausiai pasirinkti.
Svarbus gebėjimas atidėti poreikio ar noro patenkinimą. Paaugliams tai labai sunku. Jų smegenys dar nėra pakankamai susiformavusios, kad „nuspaustų stabdį“, kai akys mato, o širdis nori. Taigi vėl reikia suaugusiojo. Tik situaciją apsunkina tai, kad dažnai bandome mokyti aiškindami, moralizuodami, reikalaudami. Jokie žodžiai taip gerai nemoko, kaip tėvų elgesio pavyzdys.
Paauglius ugdote savo pavyzdžiu. Pirmiausiai savo pavyzdžiu mokome atžalas susivaldyti, išlaukti. Jei parduotuvėje apsipirkinėdami lengvai nepasiduodate akcijoms ir laikotės sudaryto pirkinių sąrašo, tikėtina, to mokysis ir jūsų atžala. Jei per masinius išpardavimus elgiatės ramiai ir racionaliai perkate tik tai, ko iš tiesų reikia, vėlgi jį ugdote.
Svarbu mokytinumatyti savo elgesio pasekmes. Paaugliai tikrai impulsyvūs – jų smegenys dar ne visada geba pirma pagalvoti, tik po to daryti. To reikia mokytis. Jei kelyje vairuojate neviršydami greičio, susilaikote nuo nepagarbaus elgesio kitų eismo dalyvių atžvilgiu, arba pavartoję alkoholio niekada nesėdate už vairo, atsakingo elgesio mokote ir savo vaikus. Būtent iš jūsų paaugliai kasdien sužino, ko geriau nedaryti ir kodėl.