E. cigaretės kelia pavojų sveikatai
E. cigarečių vartotojai skundžiasi net 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais pradėjus vartoti e. cigaretes ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios. Dažniausiai jaučiami nemalonūs kvėpavimo ir nervų sistemos sutrikimų simptomai, burnos ir gerklės gleivinės pakenkimai. E. cigarečių vartotojai skundžiasi pakilusiu kraujo spaudimu, galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, drebuliu, nuovargiu, burnos ir gerklės gleivinės sudirginimu, krūtinės skausmais ir spaudimu, sausu kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu, čiauduliu, peršalimo simptomais, raumenų ir sąnarių skausmu, sutrikusiu virškinimu, išsausėjusia oda ir dar begale kitų neigiamų simptomų.
Tyrimų duomenimis, užtenka parūkyti e. cigaretę 5 minutes, kad ji pakenktų plaučiams. Nors tai gana naujas produktas, bet užsienio šalyse jau užfiksuota nemažai e. cigarečių sukeltų mirtinų plaučių pažeidimų. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro 2020 m. vasario mėn. duomenimis, iš viso šioje šalyje buvo nustatyti 2807 su e. cigarečių vartojimu susiję plaučių pažeidimai (vidutinis nukentėjusiųjų amžius buvo 24 m.). Taip pat nustatytos 68 e. cigarečių vartojimo sukelto plaučių pakenkimo sąlygotos mirtys (vidutinis mirusiųjų amžius buvo 49,5 m.).
JAV atliktas longitudinis tyrimas parodė, kad e. cigaretes vartojantys žmonės du kartus dažniau skundžiasi depresija nei tie, kurie e. cigarečių niekuomet nevartojo. Stipriausias ryšys tarp e. cigarečių vartojimo ir depresijos buvo nustatytas 18–25 metų aukštųjų mokyklų studentų grupėje.
Tyrimai rodo, kad e. cigarečių degimo metu išsiskiria medžiagų, kurių kiekiai atitinka identiškų junginių kiekį tabako cigaretėse, todėl negalima teigti, kad e. cigaretės yra sveikesnė alternatyva rūkymui. Deja, 2020 m. vykdyto „Eurobarometro“ tyrimo duomenimis, 45 proc. 15-24 metų Europos jaunuolių nusprendė išbandyti vartoti e. cigaretes, nes manė, kad jos mažiau kenksmingos nei įprastinės tabako cigaretės.