7. Stiprinkite vaiko pasitikėjimą savimi!

Ugdant tam tikrus įgūdžius, stiprėja vaiko pasitikėjimas savimi. Tada jis aiškiau žino, ko nori gyvenime ir kada pasakyti „ne“.

  • Tvirtumas. Mokykite vaiką tvirtai laikytis savo nuomonės. Kartu aptarkite būdus, kaip jis gali apginti savo nuomonę, pavyzdžiui, kalbėti pakankamai garsiai, bet ne agresyviai, palaikyti akių kontaktą bendraudamas su įvairaus amžiaus žmonėmis, tvirtai stovėti.
  • Atsparumas. Pasikalbėkite su juo, kaip svarbu yra atsispirti neigiamam bendraamžių spaudimui. Priminkite vaikui, kad jis visada gali pasakyti draugams „tai ne man“ ir atsisakyti sveikatai žalingų ir pavojingų užsiėmimų.
  • Tikslai. Paskatinkite vaiką siekti užsibrėžtų tikslų ir planuoti savo ateitį. Pasikalbėkite apie tai, kas jį džiugina, apie ką jis svajoja. Nenustebkite, jei atžalos norai ir tikslai dažnai keisis – tai normalu paauglystės laikotarpiu.
  • Saugumas. Labai svarbu, kad Jūsų vaikas jaustųsi saugus namuose, mokykloje ir savo kaimynystėje. Pasikalbėkite apie tai su juo, paaiškinkite, kur turėtų kreiptis, jei kyla pavojus, pavyzdžiui, patiria patyčias mokykloje, yra reketuojamas arba jam siūloma psichoaktyviųjų medžiagų.