5. Negailestingi faktai, pasakantys viską apie kanapes

Dar šiek tiek moksliniais tyrimais pagrįstų faktų

  • Mokslininkai išskiria tris grupes asmenų, kuriems kanapių vartojimas yra ypač žalingas. Tai nėščios moterys, asmenys, turintys didesnę riziką susirgti psichikos ligomis (pvz., kai šeimoje ar giminėje yra sirgusių depresija ar šizofrenija) ir jaunimas iki 20 metų. Pastarųjų smegenys dar vystosi, todėl yra pažeidžiamos.
  • Dauguma kanapėmis piktnaudžiaujančių žmonių teigia, kad šis narkotikas neigiamai paveikė jų pažintinius gebėjimus, karjerą, socialinį gyvenimą ir fizinę bei psichikos sveikatą. Jų atlyginimai mažesni, o karjera ne tokia sėkminga.
  • Kanapių vartojimas nesuderinamas su vairavimu. Kanapės yra dažniausiai avarijose žuvusių vairuotojų vartotas narkotikas.
  • Daugiau negu 70 proc. jaunimo mūsų šalyje teigia, kad būtų labai lengva įsigyti kanapių. Kas ketvirtas jaunuolis prisipažįsta, kad bent kartą yra jų vartojęs. Ir vis dėlto 96 proc. jaunimo mano, kad šią narkotinę medžiagą reikėtų uždrausti.
  • Nustojus vartoti kanapes galvojama, kad galima atkurti suprastėjusią atmintį ir pagerinti mokymąsi. Visgi specialistai neduoda šimtaprocentinės garantijos. Faktai rodo, kad ilgą laiką kanapėmis piktnaudžiavusių asmenų išsilavinimas yra žemesnis, o pajamos mažesnės, nepaisant to, ar jie tebevartoja kanapes, ar nebe.