2. Namai – pragarai, be namų – negerai

Norint apsaugoti paauglį nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, svarbu, kad jis praleistų pakankamai laiko savo namuose. Kad jam norėtųsi juose būti, svarbi teigiama atmosfera ir bendrumo jausmas šeimoje.

  • Šeimos parama. Skirkite savo vaikui daug meilės, palaikykite jį. Kartais tėvams atrodo, kad jų sūnui ar dukrai savaime aišku, kad juos mylite. Visgi šį jausmą svarbu nuolat patvirtinti žodžiais ir elgesiu. Palaikykite gerus vaiko sumanymus, idėjas. Pasakykite, kad jis Jums labai brangus.
  • Ribos šeimoje. Svarbu šeimoje nustatyti aiškias taisykles ir tai, kokios bus pasekmės, jei jų nebus laikomasi. Taisykles ir jų nesilaikymo pasekmes turi žinoti visi šeimos nariai.
  • Namuose praleidžiamas laikas. Svarbu skatinti savo vaiką leisti laiką namuose su šeima. Skatinkite atžalą pasikviesti draugus į namus
  • Bendra šeimos veikla. Skatinkite paauglį dalyvauti bendroje šeimos veikloje: pusryčiaujant ar vakarieniaujant, šeimos pasitarimuose ir kt. Suplanuokite šeimos vakarus. Kartu su vaiku skaitykite laikraščius, žurnalus, knygas, žiūrėkite filmus, po to pasidalinkite savo įspūdžiais. Eikite stebėti sporto rungtynių, pasivaikščioti, pavalgyti kavinėje, žaiskite stalo žaidimus, kartu sportuokite ar užsiimkite kita visiems malonia veikla.