1. Skirtingi tėvų lūkesčiai: susitarkite.

1. Skirtingi tėvų lūkesčiai: susitarkite. 

Svarbu tėvams “pasitikrinti”, ar jų elgesys su savo vaiku neprisideda prie rizikos, kad jis gali pradėti vartoti psichoaktyviąsias medžiagas. Vienas iš “postūmių” – perdėtai aukšti tėvų reikalavimai savo atžalai bei tėvų tarpusavio nesutarimai dėl jų. Kai vienas iš suaugusiųjų reikalauja “pasiekti žvaigždes”, o kitas – yra perdėtai nuolaidus, paaugliai visai pasimeta, o šeimoje vyrauja konfliktai.

Užduotis:

  • Kartu su vaiko tėčiu/mama ar kitu suaugusiuoju, dalyvaujančiu Jūsų vaiko gyvenime/auklėjime, susirašykite, ko konkrečiai tikitės iš vaiko: mokslo, laisvalaikio, jo santykių su bendraamžiais ir su Jumis bei kitose srityse.
  • Palyginkite savo surašytus lūkesčius. Jei pastebėsite sritis, kuriose skirtumai yra ryškūs, diskutuokite ir “suartinkite” pozicijas.
  • Jei be Jūsų nėra kito vaiku besirūpinančio suaugusiojo, surašę savo reikalavimus, skirtus vaikui, duokite juos peržvelgti artimam draugui/-ei. Išgirskite nuomonę iš šalies. Tai bus penas pamąstymui.

Suderinti ir adekvatūs suaugusiųjų lūkesčiai suteiks Jūsų atžalai daugiau saugumo ir užtikrintumo bei mažės priežasčių šeimoje konfliktuoti.

uždaryti