Patarimai

  1. TRUMPAM Į PRAEITĮ. Prieš pokalbį su vaiku prisiminkite save paauglystėje. Greičiausiai patirdavote sunkumų bendraudami su bendraamžiais ar nuobodžiavote. Prisiminimai padės suprasti, kaip jaučiasi Jūsų vaikas. Tuomet lengviau atrasite atžalai tinkančių sprendimų.
  2. BŪKITE KARTU. Leiskite laiką kartu. Užsiimkite Jums abiem įdomia ir smagia veikla. Tai suartina. Kai paaugliai jaučiasi reikalingi ir svarbūs, jiems mažėja noras vartoti psichoaktyviąsias medžiagas.
  3. KUO MAŽIAU DRAMŲ. Tai, kad Jūsų atžala pradėjo rūkyti, svaiginasi alkoholiu ar kitomis medžiagomis, nėra pasaulio pabaiga. Pokalbiai apie tai su savo vaiku yra tik vienas iš gyvenimo iššūkių. Taip pat tai yra galimybė mokytis, kaip kartu spręsti problemas.
  4. KONSULTUOKITĖS. Jei planuojate kreiptis į specialistus pagalbos, gali kilti klausimų dėl gydymo derinimo su mokyklos lankymu ar kita kasdiene veikla. Iki kreipimosi laiko įprasta veikla neturėtų būti nutraukta, kol pagalbą teikiantys specialistai nenuspręs kitaip. Prieš priimant kokį nors sprendimą, rekomenduojama su jais pasitarti.
  5. DRĄSIAU. Neretai tėvai vengia atžalai, vartojančiai psichoaktyviąsias medžiagas, ieškoti pagalbos. Jie baiminasi, kad kas nors iš pažįstamų apie tai sužinos. Kreipiantis pagalbos į psichikos sveikatos centrą ar priklausomybės ligų centrą, darbuotojai turi užtikrinti konfidencialumą. Visa informacija apie Jūsų šeimą ir problemas yra saugoma nuo pašalinių asmenų, o informacijos teikimas kitoms institucijoms griežtai reglamentuotas įstatymų.
  6. ŽVELKITE PLAČIAU. Bandydami padėti vaikui, atminkite: sveikimo procesas – tai ne vien svaiginančios medžiagos atsisakymas. Tai gyvenimo būdo, mąstymo ir elgesio keitimas, mokymasis kontroliuoti ir reikšti emocijas, naujų vertybių radimas ir prarastų susigrąžinimas. Sveikimo esmė – atsisveikinti su narkotikais ir kurti visavertį gyvenimą.